Prozkoumej své oblíbené téma

Je jasné, že každý z nás má rád něco jiného. Taktéž to platí u knižních žánrů. Někdo má rád romantické příběhy, někdo spíše horory, další preferuje detektivky. Pokud o sobě však víte, že nějaké téma je vaše oblíbené, zkuste do něj zabřednout trochu více.

Jestliže jsou vaším oblíbeným čtivem detektivky, zkuste se na ně trochu zaměřit. Má rada zní – zajdete do knihovny. Nejen že vás uchvátí krásná atmosféra, která tam panuje, ale také objevíte knížky, o kterých jste netušili, že vůbec existují. Navíc také ušetříte hodně peněz. Knížky si totiž nebudete muset kupovat, a pokud nezapomenete na termín vrácení, jediné, co zaplatíte, bude členský příspěvek. Najděte si tak sekci detektivek a dejte se do hledání. Myslím, že rozhodně nebudete odcházet s prázdnou.

Další možností, jak do hloubky prozkoumat své oblíbené téma, je prohledat internet. Najdete na něm nepřeberné množství článků, recenzí a hlavně žebříčky top knih. Kde se jinak dozvědět, jestli daná knížka stojí za to, než od někoho, kdo už jí četl před vámi? Dávejte si však pozor na čtení recenzí, které vám vyzradí děj knihy, nedej bože celý závěr. Nechcete přeci už od začátku vědět, kdo byl vrah.

Jakmile se trošku více dostanete pod pokličku svému oblíbenému žánru, budete určitě koukat. To, na co narazíte, totiž nebude jedna, pět ani deset knih, které budete chtít přečíst. Otevře se před vámi obrovské množství knih, titulů a autorů. Bude pak jen zcela na vás, kterou etapu z historie si vyberete a která vám bude milejší.

Poslední možností, jak prozkoumat své oblíbené téma je setkání s lidmi, které toto téma taktéž baví. Najít je můFacebook_New_Logo_(2015).svgžete třeba na sociálních sítích, či různých chatovacích stránkách. Existuje velké množství skupin například na Facebooku, které propojují fanoušky daného žánru na celém světě. Můžete si tak nechat poradit, kterou knihu přečíst, která nestojí za to, nebo můžete najít mnoho nových přátel, kteří budou sdílet stejné nadšení pro věc, jako vy.