Příběhy podle mého vkusu

Ruku na srdce, kdo z vás nemá rád vyprávění příběhů. Chtěla bych se s vámi tedy podělit o pár knižních příběhů, které jsou opravdu zajímavé a stojí za zmínku.

  • První z nich, který mě napadá je o malém kloučkovi s nadpřirozenými schopnostmi. Ano, hádáte správně. Mluvím o Harry Potterovi. Jeho příběh byl tak silný, že oslovil miliony čtenářů na celém světě. Kluk, který ztratil rodiče a svého strýce a tety, kteří ho neměli rádi. Zjistí, že je čaroděj, potká nové přátele a konečně zjistí pravdu o svém životě. Nic však není tak růžové, jak se zdá. I na Harryho čeká nebezpečí v podobě vraha jeho rodičů. Příběh Harryho a jeho přátel, kteří bojují proti zlu, je zasazen do sedmidílné série, která se díl co díl stává tlustší a tlustší. Pokud se vá6021479079_d0f278d404m tato „potterovská mánie“ vyhnula, doporučila bych vám si ji i přesto přečíst.
  • Druhý příběh je úplně z jiného soudku. Kniha s názvem Lolita vyvolala mnoho debat. Jedná se o knihu Amerického spisovatele s ruskými kořeny. Pojednává o muži, který našel zalíbení v mladých dívkách. Zamiluje se tak i do vyženěné dcery. Když matka Lolity umírá, stává se jejím opatrovníkem. Vznikne mezi nimi vztah, který poté nabere i sexuální podtext. Jestliže tedy hledáte knihu zcela z jiného soudku, s nádechem „zakázanosti“ a nevšednosti, určitě doporučuji právě tuto.

Co kniha, to příběh. Já jsem zde zmínila pouze dva příběhy, které mě zrovna v tuto dobu napadly. V hlavě jich však mám desítky. Je opravdu těžké vybrat ty nejlepší, čí nejzajímavější. Na knihách je totiž krásné to, že si ten příběh každý může v mysli představovat sám. Představivosti se přece meze nekladou. Jak řekl Goerge Martin: „Čtenář prožije ticís životů, než zemře. Člověk, jenž nikdy nečte, prožije jen jeden.“ Zkuste tedy odložit počítač, vzít si knihu a začíst se. Ve světě knih na vás čeká tolik neuvěřitelných příběhů. Stačí jen otočit list.