Největší chyby na autorově webu či blogu

Propagace autora je důležitá. Slouží k tomu buď internetové weby nebo blogy. Weby jsou spíše informačního rázu. Dočteme se na nich vše o autorovi, jeho životě, tvorbě, zajímavostech. Jedná se o takový životopis na webu.

Blogy jsou trošku z jiného soudky. Jsou to stránky, kde autor může sdílet své názory a postoje. Většinou to bývá vtipnou formou pomocí článků, které bývají doplněny fotografiemi. Jde tedy i o více osobní stránku a zpověď samotného autora. Takovéto weby byly vytvořeny pro šíření osobních pocitů a nálad. Autor si zde například vybíjí svou zlost, komentuje aktuální situaci, či upozorňuje čtenáře na věci do budoucna.

Pojďme se ale zaměřit na chyby těchto webů.

  • 1) Nepřehlednost. Ta bývá velkým problémem jak u blogů, tak webu autora. Zastaralý design, nadměrné množství informací, nevhodné barvy. To vše může znemožňovat dobrou přehlednost webu. Klíček k vyřešení této situace je úprava tohoto webu. Na trhu existuje mnoho firem, které se tím zabývají, stačí si jen vybrat.
  • 2) Přehršel informací. Stručnost rozhodně vede. Nesnažte se čtenáře zahltit. Sdílejte pouze nejvíc podstatné informace. Toto rozhodně platí u webu. Osobní blog je pravým opakem, tam se přehršel informací bere jako plus.
  • 3) Neaktivita. Pokud chcete, aby vaše weby někdo navštěvoval, musíte na nich být i vy osobně aktivní. Odpovídejte na komentáře, navazujte kontakty, aktualizujte informace. Poslední bod je ze všeho nejdůležitější. Nikoho přece nezajímá událost, která se stala před měsícem.
  • 4) Nepravidelnost. Ta je problémem hlavně u blogu. Pokud chcete, aby právě blog někdo četl, musíte na něj přispívat pravidelně. Právě tato pravidelnost vám přinese mnoho nových čtenářů a sledovatelů. Mnohdy je těžké dávat příspěvky pravidelně, ale zkuste to.

Právě tyto dva druhy webů vám ve vaší kariéře mohou zásadně pomoci. Proto na ně nezapomínejte. Pokud na ně nemáte čas, dejte je někomu na starosti. Takový druh brigády je oblíbený hlavně mezi mladými lidmi. Známý je ten, kdo je aktivní. Ne ten, kdo sedí v koutě a čeká, že všechno přijde samo.