Knížky, které bych si ráda přečetla

Čtení rozhodně patří mezi mé koníčky. Problém je však v tom, že mi na něj nezbývá mnoho času. Práce, škola, rodina, přátelé. Nacpat tak někam mezi všechny aktivity čtení není zrovna jednoduché. Bývá tak pravidlem, že nejvíce knížek přečtu o prázdninách nebo na dovolené. Pro tyto situace mám přichystány seznamy knížek, které bych si přečíst opravdu chtěla.

  • Zrovna nyní jsou to knížky, na jejichž motivy se točí můj oblíbený seriál Hra o trůny. Tento seriál jsem si zamilovala a co jsem slyšela, knížky jsou ještě daleko lepší. Tohle by se dalo označit za pravidlo. Každý, s kým jsem se setkala, tvrdí, že knížky jsou oproti filmu vždy lebook-390277_960_720pší. Já to mohu potvrdit například u Harryho Pottera.
  • Další knížky, které bych si chtěla přečíst, jsou od severského autora a to přesně od Stiega Larssona. Jedná se o triologii s názvem Milénium. Všeobecně jsou nyní severští autoři velmi opěvování a jejich detektivní případy bývají hodně zapeklité a zajímavé. Člověk mnohdy do poslední chvíle netuší, kdo zločin spáchal a jakmile se to dozví, je to ta nejméně očekávaná osoba. Tato série knih se také nachází velmi vysoko v žebříčku nejoblíbenějších knih, které určitě stojí za to přečíst.
  • Knihou, která vzbudila mnoho kontroverzí a která pojednává o hodně zajímavém tématu je určitě kniha My děti ze stanice ZOO. Velmi mě mrzí, že jsem se k této knize ještě nedostala. Pojednává o mladé dívce, která v útlém věku propadne drogám. Příběh se odehrává v Německu v 70. letech minulého století. Zajímavostí je také to, že kniha popisuje opravdu to, co se událo. Autorem je samotná hlavní hrdinka Chistiane Felschrinow.

Takže jakmile se bude blížit dovolená, či prázdniny, rozhodně tuším, které knížky si buď koupím, nebo půjčím z knihovny. Sama jsem zastáncem názoru, že papírová verze knihy je prostě k nezaplacení. Elektronické čtečky jsou sice praktické, ale vůni papíru se nic nevyrovná. Teď si jen vybrat, která knížka přijde na řadu jako první.