Nauč se něco ze sloupku

Jsou pryč doby, kdy noviny byly hlavním zdrojem informací. Dnes jsou tyto informace všude kolem nás, až se z nich cítíme nesví. Slyšíme to v televizní přestávce během sledování vašeho oblíbeného seriálu, čteme na internetu při brouzdání po sociálních sítích, posloucháme v rádiu při cestě v práci. Někdy až vypínáme hlavu, abychom se těmto zprávám vyhnuli a nepřecpali podvědomí přebytečnými informacemi. Není to však dobře. Člověk by měl mít alespoň zevrubný přehled o tom, co se děje nejen kolem něj, ale i ve světě.

Nechci vám tady vtloukat do hl959px-BostonGazette_1756avy, že si máte začít denně kupovat noviny a sledovat dění ve světě. Stejně to neuděláte. Ale chci vás navést k tomu, abyste alespoň trochu vnímali svět kolem sebe a nebyli lhostejní k okolí. Takový článek v novinách vás totiž může něčemu naučit.

Pokud čtete například o chudobě či nemocech ve světě, může vás naučit vážit si toho, co máte. Uvědomíte si tak, že věci, které řešíte vy, jsou oproti hladomoru nebo smrti zcela maličkostí. Nemusí to být jen takové téma. Někdy v novinách narazíte na sloupek, který zrovna zcela zapadá do vaší životní situace. Představte si, že se zrovna rozhodujete koupit byt. V novinách najednou naleznete článek s tabulkou cen nemovitostí ve vašem městě. Mně se například tato událost stala už několikrát. Vždy, co noviny otevřu, se naučím něčemu novému.

Čtení novin není jen pro ty „chytré“. Podstatnou informaci si tam najde úplně každý. Ať jste mladá žena, muž středního věku, nebo důchodce, noviny pro vás tvoří studnu informací. Stačí si jen správně zalovit a najít si tu pro vás podstatnou. Noviny však nemusíte kupovat. Stačí, když si naleznete jejich digitální podobu na internetu. Ušetří to tak vaše peníze, ale vy budete stále rádi, že jste se zase přiučili něčemu novému. Ruku na srdce, nestojí ten pocit, když někdo začne rozebírat složité téma a vy mu díky novinovému článku rozumíte, za to?